Aktivizační, asistenční a poradenský program – poradna & terén

PORADNA

Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, z. s. klub Blansko, Komenského 14, Blansko 678 01 (přízemí fary na Starém Blansku)

Bezbariérový přístup do poradny je přes farní dvůr (volejte na číslo 704 533 445)

Otevřeno: středa: 7:30 – 12:00 hod        12:30 – 16:00 hod.

Čtvrtek: 7:30 – 12:00 hod        12.30 – 16.00hod.

Mobil: 704 533 445

e-mail/ poradna@klub-blansko.cz

KOMU JSOU SLUŽBY URČENY

všem osobám neformálně pečujícím o své blízké (rodiče, děti, sourozence, seniory)

V ČEM VÁM PORADÍME  (konzultace jsou bezplatné)

Ve všech otázkách, které se týkají zákona o soc. službách, soc. dávek, výhod pro ZP děti, seniory a občany.

• Příspěvek na péči
  • Průkazy TP, ZTP, ZTP/P
  • Jednorázové a opakující se pří dávky pro zdravotně postižené
  • Opatrovnictví
  • Omezení svéprávnosti
  • Vzdělávání osob se zdravotním postižením

NEPOSKYTUJEME

• finanční či materiální pomoc
  • nezastupujeme klienty u soudu či jiných institucí

INDIVIDUÁLNÍ PODPORA V TERÉNU

Z tohoto místa (poradna) vyjíždí terénní poradce ke klientům, kterým nevyhovuje návštěva v poradně. Přímo na místě se rychleji a přesněji vyhodnotí aktuální situace a operativně se domluví další kroky.

Volejte na číslo 704 595 169 případně mail: projekt@klub-blansko.cz

KOMU JSOU SLUŽBY URČENY

Těm, kdo pečují o své blízké (seniory, rodiče, děti, sourozence, přátele). Tedy neformálním pečovatelům.

CO MŮŽETE OČEKÁVAT?

• Odpovědi na otázky, které se týkají zákona o soc. službách, soc. dávek, výhod pro ZP děti, seniory a občany.
  • Pomoc při hledání východisek z nenadálé změny aktuální situace.
  • Dlouhodobou preventivní podporu pro zvýšení sebejistoty a proti sociálnímu vyloučení.

Konzultace jsou bezplatné

NEPOSKYTUJEME

• finanční či materiální pomoc
  • nezastupujeme klienty u soudu či jiných institucí